Pobierowo i okolica

Pobierowo, to jedna z najładniejszych nadmorskich miejscowości w Polsce. Szczególnie polecamy ją miłośnikom spokojnego wypoczynku w otoczeniu zieleni. Pobierowo, obok Pogorzelicy, Niechorza, Pustkowa, Trzęsacza i Rewala należy do niezwykle malowniczego regionu – Wybrzeża Rewalskiego.

Pobierowo ma około 4 km długości, a jego oś stanowi biegnąca równolegle do morza – ulica Grunwaldzka. Przed laty były tu głównie niewielkie, drewniane domki letniskowe. Później przybyło trochę ośrodków wczasowych należących do zakładów pracy. Dziś kurort Pobierowo rozwija się niezwykle dynamicznie, zachowując jednak swój specyficzny charakter.

Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma prawie cztery kilometry długości i łączy wschodni i zachodni kraniec Pobierowa. Znajduje się tutaj wiele kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek, a nawet kino. W Pobierowie nie brakuje też sklepów i stoisk z ubraniami, pamiątkami, zabawkami itp.

Praktycznie cała miejscowość otoczona jest pachnącym, sosnowym lasem. Wąskie, ozdobione kwiatami i krzewami uliczki, jeszcze bardziej utwierdzą nas w przekonaniu, że znajdziemy tutaj spokój i zapomnimy o zgiełku i zmartwieniach dnia codziennego. Trzeba jednak przyznać, że senność Pobierowa jest tylko pozorna, ponieważ w miejscowości nie brakuje też dyskotek, pubów i innych rozrywek.

Na pięknej, piaszczystej plaży znajdziemy natomiast wszystko czego nam potrzeba do wypoczynku nad morzem – od zjeżdżalni zaczynając, na odbywającej się co roku Akademii Słońca kończąc.

Plaża w Pobierowie objęta jest międzynarodowym programem Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej. Biała flaga powiewająca nad kąpieliskiem jest międzynarodowym symbolem najwyższej jakości usług i gwarancją bezpieczeństwa nad wodą. Spełnienie 27 rygorystycznych wymagań z czterech dziedzin tj.: informacja i edukacja ekologiczna, zarządzanie środowiskowe, stan jakości wody, bezpieczeństwo i organizacja usług, uprawnia do aplikowania do tego prestiżowego wyróżnienia.

Przewodnik